Identitáři v německém Halle otevřeli své kulturní centrum

0

Po celém Německu je zvykem, že levice, tedy hlavně ta radikální, má své kulturní “hausprojekty”. Tedy obsazené domy, ve kterých se scházejí i bydlí. V některých městech, jako třeba Berlín, Hamburk nebo Lipsko, jde o části celých čtvrtí. Přesto, že tato centra jsou zdrojem mnoha ilegálních akcí, a minulý týden jedno z nich, Rote Flora, stálo za organizováním masivních nepokojů a násilností, doteď byla tato centra státem tolerována. Pokud chtěla někdy něco podobného vybudovat pravice, projekt se vždy setkal s perzekucí.

Na začátku tohoto týdne němečtí politici oznámili změnu kurzu. Levicová kultura násilí již nemá být tolerována a stát proti jejím centrům hodlá aktivně vystupovat.

V této atmosféře vzniká v německém městě Halle “hausprojekt” lidí napojených na nacionalistické Hnutí identity. Projekt se jmenuje Kontrakultur Halle, a na adrese Adam Kuckhoff-Str. 16 zřídil dům, který má sloužit jako německé kulturní centrum.

To vyvolalo okamžitou reakci levicových extremistů, kteří v úterý proti centru uspořádali demonstraci pod názvem Kick Them Out (Vykopněme je pryč). Vzhledem k velkým násilnostem v Hamburku, kterým policie nedokázala efektivně zabránit, se zřizovatelé projektu rozhodli raději spolehnout na sebe, a dům ten den hlídalo asi 100 mladých lidí, včetně některých členů AfD.

K násilnostem nakonec nedošlo, a aktivisté dokončují práce, aby mohli své centrum brzy otevřít.

Komentáře

komentáře