Politička z AfD pobouřila německou levici výrokem, že policie měla výtržníky v Hamburku střílet

0

Politička pravicové AfD, Christel Weißig, ze severního Německa rozpoutala kontroverzi poté, co v příspěvku na Facebooku navrhla, že ti, kdo během výtržností minulý týden v Hamburku rabovali, měli být zastřeleni.

“Rabující budou okamžitě zastřeleni, proč to u nás není dovoleno?” ptá se Weißig

Mluvčí AfD Henning Hoffgaard potvrdil autenticitu příspěvku, i to, že byl po pěti hodinách po těžké kritice, smazán. Sama Weißig se k tomu odmítla vyjadřovat.

Mluvčí strany vysvětlil, že politička (71 let) reagovala na události ve městě, kde se narodila, velmi emotivně.

“S dotazem formulovaným v přehnané formě chtěla lidi upozornit, že vláda je tváří tvář nelidskému násilí bezmocná.”

Německá levice se ale s tímto vysvětlením nesmířila. Připomíná se výrok šéfky AfD Frauke Petry před rokem, ve kterém řekla, že pohraničníci by měli mít možnost použit zbraně.

“Žádný policista nechce střílet po uprchlících a já to nechci také. Ale jako poslední možnost by jim mělo být dovoleno zbraň použít.” Řekla tehdy Petry.

Krátce poté odpověděla místopředsedkyně strany Beatrix von Storch na dotaz, zda by měli být uprchlice a děti na hranicích zastavováni ozbrojenou silou, že ano.

Oba tyto výroky nyní levice spojuje s výrokem Weißig.

“Nejdřív říkají, že by se na hranicích měli střílet ženy a děti, teď že extremisté v Hamburku. Kdo bude další?” Ptá se levicový politik Jochen Schulte.

“Šok” vyjádřila i strana Zelených, jejíž členové a příznivci se na demonstracích v Hamburku podíleli.

Ve Spojených státech by policie pravděpodobně jednala daleko ostřeji, než německá policie, což je zřejmě to, na co chtěla Christel Weißig upozornit. Výtržnosti takového rozsahu, jako tomu bylo v Hamburku, se v USA prakticky nedějí.

Komentáře

komentáře