Video: Chycení bojovníci IS jsou v Mosulu bez milosti likvidováni

0

Iráčtí vojáci, kteří v Mosulu chytnou bojovníky Islámského státu živé, s nimi nemají žádné slitování a likvidují je tak, jak jsme si zvykli vídat islamisty likvidovat své nepřátele. Video zveřejněné iráckými novináři ukazuje, jak jsou zajatci shozeni z útesu a rozstříleni samopalem.

Mosul, který byl před několika dny od IS osvobozen, se stává místem vyřizování účtů. Konečně, iráckým vojákům to nemůže mít nikdo za zlé, protože jednají s tím nejnižším lidským odpadem, čistým zlem, kterým bojovníci Islámského státu byli a jsou. Irácká armáda chce ale pravost videa prošetřit a pokud bude autentické, vojáky potrestat.

Mosul ještě od zla není plně očištěn. V ruinách Starého města se prý ukrývá ještě okolo 100 bojovníků, jejichž osud je temný, jako byl jejich život. Pokud nebudou zabiti v boji, budou popraveni. Irácké speciální jednotky zajatce neberou. Pouze, pokud jsou pod dohledem televizních kamer, jako na tomto videu, kde jsou zachyceni chycení zahraniční bojovníci IS v Mosulu.

Kromě videí z Mosulu přicházejí i další svědectví o popravách a mučení islamistů. Kromě Amnesty International, která si na takové zacházení se zajatci stěžuje, k nim ale nikdo žádnou lítost necítí.

Komentáře

komentáře