Itálie vyhrožuje, že dá ilegálům víza, a pošle je do Evropy

0

Místo, aby je Italové naložili na veliké lodě, a odvezli zpět do Libye, teď hrozí, že 200 tisícům imigrantů vydají víza do Evropské unie a ať si jdou, kam chtějí. Někteří by tak mohli skončit i u nás.

Náměstek ministra zahraničí Mario Giro a senátor Luigi Manconi prohlásili, že vláda jedná o vydání dočasných víz, které by imigrantům umožnily opustit Itálii a volně cestovat po všech 26 zemích Schengenu.

Giro a jeho další kolegové z vládnoucí Demokratické strany věří, že mohou použít jednu z méně známých direktiv EU 2001/55, která vznikla po balkánském konfliktu, díky které je možné dát dočasná víza “vyhnancům” – což by způsobilo další vlnu migrace do severní Evropy.

“Nechat imigranty cestovat jen co se dostanou do Itálie by mohlo našim evropským sousedům způsobit vážné problémy. Ale doufám, že to donutí Francii se k problému imigrantů postavit čelem,” říká Giro.

Italové se stále snaží vyvinout tlak na ostatní země Evropské unie, aby začaly přijímat imigranty, kteří už v Itálii jsou, a kteří jsou na cestě. Toto ale není řešení. Jediným pro Evropu správným řešením jsou okamžité deportace těch, co tu už jsou, a to bez výjimky, zastavení “záchranných” operací ve Středozemním moři, které jsou jen záminkou pro to imigranty do Evropy dostat, a konečně evropská vojenská akce v Libyi, která by zabránila pašerákům lidí imigranty do Evropy dostávat.

 

Komentáře

komentáře