Knihovnice z New York University prý po pěti dnech mezi bílými lidmi prodělala “rasové vyčerpání”

0

Knihovnice z New York University April Hatchcock si na svém blogu postěžovala, že nedávno prodělala “rasové vyčerpání”, když musela strávit na konferenci 5 dní mezi samými bílými lidmi. Šlo o konferenci Americké knihovnické asociace v Chicagu, které se účastnila pracovně.

Hned po konferenci si sedla ke svému blogu a napsala, že po pěti dnech mezi bílými cítí “vážné rasové vyčerpání”.

“Rasové vyčerpání je skutečný fyzický, mentální a emocionální stav, který barevní lidé zažívají po strávení většího času s mikro a makro agresí, ke které nezbytně dochází v přítomnosti bílých lidí,” píše Hatchcock. Čím víc bílých lidí, čím delší doba, tím intenzivnější vyčerpání.”

Ačkoliv Hatchcock poznamenala, že po takových konferencích bývá vyčerpána i z důvodů, které nesouvisí s rasou, píše, že tentokrát narazila na svůj limit, když si pět dní musela hlídat tón hlasu a ponižovat se.

Pak spustila litanii stížností na ostatní účastníky konference, včetně “bílých knihovníků, kteří si “stěžují, že jsou v oboru, který je z 88% bílý menšinou.” Muži jistě mysleli to, že jsou menšinou jako muži.

Také zaútočila na “milé bílé dámy”, které ji řekly, ať je “civilní” a “profesionální”, když se snažila mluvit o “důležitosti uznání útlaku a úloze naší profese v něm.”

Hatchcock uznala, že ačkoliv ji konference přinesla i něco dobrého, jako nové barevné přátele, celým utrpením prý byla vyčerpaná.

Komentáře

komentáře