Muslimové v Londýně si stěžují, že pochod homosexuálů byl islamofobní

0

Nedávný “Pochod hrdosti” homosexuálů v Londýně vyvolal stížnosti muslimské komunity kvůli některým plakátům, které se na pochodu objevily. Stálo na nich “Alláh je gay”, “Mešita ve východním Londýně vyzývá k zabíjení LGBT” a “F*** islamská islamofobie” a měli je mít údajně bývalí muslimové.

Organizátoři pochodu teď obdrželi dopis od vůdců muslimské komunity, kteří tvrdí, že plakáty vyvolávají nenávist. Salman Farsi z mešity ve východním Londýně řekl pro média: “Podali jsme organizátorům stížnost kvůli podněcování nenávisti vůči muslimům. Jde nám také o naše dobré jméno. Útoky proti nám nejsou založeny na pravdě.”

“Každý dobře ví, že ve východním Londýně s homofobií bojujeme,” dodal. Také řekl, že proti homofobii dělají dost, včetně kampaně proti samolepkám v Tower Hamlets vybízejícím k nenávisti vůči homosexuálům, a veřejnému odsouzení útoků na LGBT lidi.

“U tak veliké události, která vybízí k toleranci a lásce, je šokující, že zde dostala prostor nenávist. Naše náboženství nepropaguje nenávist nebo homofobii. Ano, jsou některá náboženská témata, která s homosexualitou v islámu polemizují, ale to je velmi vzdálené propagování nenávisti a homofobie.”

Mešita teď po organizátorech požaduje omluvu a vyšetřování “incidentu”.

Maryam Namazie, mluvčí bývalých muslimů, kteří na pochodu vystoupili, říká, že skupina protestuje proti zacházení s gay lidmi v islámských zemích jako je Saudská Arábie, Sudán, Jemen a Irán, kde je homosexualita trestána smrtí.

“Na pochodu hrdosti jsme upozornili na 13 muslimských zemí pod islámskou vládou, které zabíjejí gaye,” dodala.

Comments

comments