Somálská muslimka ve Vídni zbila ženu venčící “nečisté” psy

0
Napadená žena a její dva pejsci

Žena středního věku musela být hospitalizována poté, co ji za bílého dne napadla somálská žadatelka o azyl v muslimském závoji, kterou uráželi její psi. Oběť, Ingrid T. popisuje, jak si povídala se sousedy u branky do své zahrady, doprovázená svými psy – hluchou, téměř slepou, třínohou kolií, která klidně seděla vedle desetiměsíčního štěněte Poca, když si všimla, jak se k nim blíží silně zahalená žena.

“Věděla jsem, že někteří lidé z těchto zemí nesnáší psi, tak jsem šla k Pocovi, abych ho přitáhla k sobě,” říká žena z nemocničního lůžka v hlavním městě Rakouska.

Osmnáctiletá Somálka prohlásila: “Ta zvířata jsou nečistá,”vzpomíná si Ingrid, načež ji prý muslimka chytla, začala s ní mávat, škrábat ji, a obě spadly na zem.

Tři muži museli použít všechnu svou sílu, aby Somálku od majitelky psů odtrhli. Ta zůstala ležet na zemi a nemohla se postavit na nohy. V nemocnici ji dvakrát operovali kolena, která si při útoku rozdrtila, a byl ji implantován umělý kloub.

Vídeňačka věří, že k incidentu došlo kvůli střetu kultur. Slyšela totiž, jak manžel Somálky říká: “Nechceme psy, jsou špinaví.”

Protože imigrantka nemá žádné pojištění, není jasné, kdo Ingrid zaplatí léčení. To, kvůli komplikovanosti jejího zranění patrně potrvá delší dobu.

Rakousko před časem oznámilo, že pošle na hranice s Itálií vojáky kvůli hrozbě Itálie, že do Evropy vypustí imigranty, kteří se do země dostávají z Libye a Itálie už je nezvládá.

Komentáře

komentáře