Somálský policista v USA zastřelil bílou ženu. Média varují před islamofobií.

0

Pokaždé, když ve Spojených státech policista zastřelí černocha, a je třeba zdůraznit, že umře víc policistů rukou černochů, než černochů rukou policistů, aktivisté a média společně vytáhnou do boje proti rasismu a obviňují všechny, kdo jsou jen trochu napravo.

Nyní tu máme zcela opačnou situaci. Černý policista, Somálec, který se stal prvním somálským policistou ve městě Minneapolis, zcela nesmyslně zastřelil bílou ženu, a jediné, proti čemu média vytáhly do boje, je islamofobie a možná odveta vůči somálské komunitě.

Jakoby život bílé ženy neměl žádnou cenu a důležitější bylo, aby nikdo neurazil Somálcům jejich city.

Co se vlastně stalo? Australanka a učitelka jógy Justine Damond (40), která se měla příští měsíc vdávat za svého amerického přítele, v sobotu v noci volala na policii kvůli nahlášení zločinu, ke kterému došlo poblíž jejího luxusního domu v Minneapolis. Na místo dorazila dvoučlenná hlídka, ve které byl i Somálec Mohamed Noor. Justine byla v pyžamu a stála vedle dveří Noorova kolegy, který hlídkové auto řídil, a mluvila s ním, když se Noor vyklonil ze svého sedadla a Justine několikrát střelil. Ani jeden z policistů neměl zapnutou kameru na svém těle, a zapnuta nebyla ani kamera v jejich autě. Byla to vražda.

Významný list Washington Post o případu informoval s následujícím titulkem: “Poté, co média identifikovala policejního střelce, se somálská komunita připravuje na nenávistné reakce.” Tedy zcela bagatelizují smrt bílé ženy a zdůrazňují, že skutečnou obětí je vlastně somálská komunita, která teď bude muset snášet urážky.

Těžko si představit, že by po zastřelení nějakého černocha policií ten samý list zveřejnil titulek: “Po zastřelení neozbrojeného černocha bílým policistou se teď bílí lidé obávají, že budou napadáni.” Ne, to se v médiích nikdy neobjevilo.

Komentáře

komentáře