Saudové zatkli a bez obvinění propustili ženu, která se procházela v krátké sukni

0

Saudská Arábie dnes oznámila, že žena, jejíž video, na kterém se prochází v krátké sukni obletělo internet, byla propuštěna bez obvinění.

Policie po protestech mladou ženu zatkla za “nevhodné oblečení”, protože podle mnohých měla porušit konzervativní předpisy, které v tomto království ohledně oblékání panují.

Žena způsobila rozruch, když se video, na kterém má rozpuštěné vlasy a krátkou sukni, objevilo na internetu.

Saudské zákony přikazují všem ženám žijícím v království, i cizinkám, nosit na veřejnosti dlouhé hábity. Mnoho saudských žen také nosí závoj, který jim zakrývá oči.

V prohlášení, které zveřejnilo saudské tiskové středisko, stojí, že žena byla včera po několika hodinách výslechu propuštěna, a že vyšetřovatelům sdělila, že video bylo na sociální sítě nahráno bez jejího vědomí.

“Byla propuštěna bez obvinění a její případ vyšetřovatel uzavřel,” stojí v prohlášení.

Takový závěr je pro Saudskou Arábii netypický. Ve vězeních zde často končí ženy, které utíkají před svými rodinnými trýzniteli, stejně jako ženy, které vzdorují zákazu řídit auto.

Možné uvolnění mravů může souviset s vyhlášením nového dědice trůnu, korunního prince Mohammeda bin Salmana, který chce saudskou společnost více otevřít světu.

Komentáře

komentáře