V Německu prudce přibývá případů ženské obřízky

0

V Německu došlo k ostrému nárůstu počtu žen, které byly vystaveny zákroku ženské obřízky. Ten je přitom v zemi nelegální. V zemi je nyní takových žen 58 tisíc. O 10 tisíc víc, než před rokem.

Odhad byl zveřejněn včera skupinou bojující za práva žen, Terre des Femmes, která říká, že nárůst byl způsoben především díky příchodu imigrantů ze zemí, kde se ženská obřízka praktikuje.

“Díky přílivu imigrantů ze zemí, jako je Eritrea, Somálsko a Irák, jsme zaznamenali rekordní nárůst v počtu zasažených žen a ohrožených dívek,” říká mluvčí organizace Charlotte Weil

Navíc je v současnosti v Německu více než 13 tisíc dívek, kterým hrozí, že budou svými rodinami k zákroku donuceny. A to je o 4 tisíce více než loni.

“Nevíme o případech, kdy by k zákroku došlo v Německu. Buď se to stane na dovolené v jejich zemích, nebo na návštěvě doktora v městech jako je Amsterdam nebo Paříž,” dodává Weil.

Ženská obřízka je v Německu nelegální, ale tolerovaná v mnoha afrických zemích, stejně jako v Asii. Více než 200 milionů žen na světě bylo nuceno tento zákrok podstoupit.

Ačkoliv jde o praktiku kulturně zakořeněnou v mnoha zemích, je kritizována lékaři a obhájci lidských práv. Procedura může způsobit zdravotní problémy, což záleží na tom, jak je přesně je provedena, navíc nemá žádné zdravotní výhody.

Weil radí učitelům, aby ve školách dávali na mladé dívky pozor. Zvlášť, když plánují jet domů na “velikou oslavu”.

Komentáře

komentáře