V Berlíně sílí antisemitismus. Ale nemají jej na svědomí Němci.

0
Foto Getty

Podle výzkumu provedeném Americko-židovskou komisí (AJC) na 21 berlínských školách mezi tureckými a arabskými studenty roste antisemitismus. “Ty žide,” se stalo oblíbenou nadávkou. Report také zjistil znepokojující nárůst podpory radikálního islamismu.

Mnoho učitelů, kteří se výzkumu účastnili, řeklo, že byli v posledních letech konfrontováni mnoha antisemitskými incidenty. Někteří obviňují “náboženské autority”, když říkají, že mnozí muslimští žáci byli ve svých mešitách učeni k agresivnímu postoji vůči spolužákům, kteří jsou dívky, homosexuálové, nebo umírnění muslimové.

Výzkum, který probíhal mezi lety 2015 a 2016, sledoval školy, kde turecké a arabské děti tvoří značnou část studentské populace, ale také školy, kde je více německých dětí.

Dalším objevem studie bylo, že děti z imigrantského prostředí se méně identifikují se svou zemí původu a více se svým společným islámským náboženstvím. Takže dítě, které pochází například z Maroka, se nevnímá jako Maročan, ale ani jako Němec, ale jako muslim.

Ve škole tak probíhá jakási paralelní výchova. Ta oficiální, a pak tu jsou návštěvy mešity, kluby spojené s mešitou, nebo moralizování ze strany muslimských studentů, kteří dohlížejí na to, že vztahy mezi studenty a jejich chování je v souladu s islámem.

Mešita Al-Nur. Foto Getty

Jednou z nejproblematičtějších mešit v Berlíně, která má na studenty největší vliv, je salafistická mešita Al-Nur. Učitelé vyjádřili podiv, že vymývání mozků v této mešitě musí být velice efektivní, když dokáže studenty tak rychle obrátit proti Západu, proti Americe, ale také proti Židům.

Komentáře

komentáře