Interpol má seznam 173 členů sebevražedného komanda IS, kteří chtějí útočit v Evropě

0

Britský Guardian dnes zveřejnil informaci, že Interpol rozšiřuje seznam 173 bojovníků Islámského státu, kteří mají v Evropě spáchat teroristické útoky v odvetě za vojenskou porážku na Středním východě.

Seznam byl vytvořen americkou rozvědkou z informací získaných ze zabraných území v Sýrii a Iráku po Islámském státu. Následně byl předán FBI a poté Interpolu.

Interpol je přesvědčen, že ve chvíli, kdy se kalifát zhroutí, je zde obrovské riziko, že se sebevražední útočníci pokusí dostat do Evropy a udeřit zde.

Není prý důkaz, že se kdokoliv ze seznamu, který má prý Guardian k dispozici, již do Evropy dostal, ale jeho rozšíření evropským rozvědkám má zajistit, že budou jednotlivé země v pohotovosti.

Seznam obsahuje poznámku, jak byl získán. Šlo o stovky poznatků, které byly nalezeny na místech dobytých velitelství IS a identifikují ještě žijící teroristy, kteří byli ke svému úkolu vycvičeni. Seznam obsahuje jejich jména, detail jejich působení v IS, jejich domovskou mešitu, údaje o jménu jejich matek a jakékoliv dostupné fotografie.

Interpol nyní spolupracuje s jednotlivými evropskými zeměmi, odkud tito džihádisté pocházejí, aby jejich případný návrat do Evropy monitorován.

Komentáře

komentáře