V Berlíně propustí z vězení islamistu, který hrozí spácháním útoku na nevěřící

0

Muž, libanonský imigrant, který byl označen jako nebezpečný islamista, bude mít brzy “odsezen” tří a půl letý trest za loupež a policie jej nyní bude muset po propuštění monitorovat, protože hrozil spácháním teroristického útoku. Podle oficiálního prohlášení berlínských úřadů radikál využije každé příležitosti, aby po svém propuštění zaútočil na nevěřící. Informuje o tom list Die Welt.

Podle úřadů se muž zradikalizoval ve vězení, ale již předtím měl násilnou pověst a byl hrozbou pro vnitřní bezpečnost Německa a lidi kolem něj.

To se konečně potvrdilo minulý měsíc, když policie vstoupila do jeho cely, a muž na ně zaútočil. Dostal za to navíc šest měsíců trestu.

Podle dat získaných z jeho mobilu se zjistilo, že muž je v úzkém kontaktu s islamisty po celém Německu. Měl také napsat, že nevěřící by měli být potrestáni.

Německá vláda se muže pokoušela deportovat zpět do Libanonu, ale nebyla úspěšná, protože muž nemá žádné doklady a oficiálně neexistuje. Vláda dokonce vyslala delegaci do jeho rodného města Sidon, ale místní úřady s ní odmítly spolupracovat.

Muž bude pravděpodobně během několika měsíců propuštěn a policie má již plán, jak jej 24 hodin denně monitorovat. Nebude moci smět používat mobilní telefon ani počítač a nebude mít internetové připojení. Také bude muset na sobě nosit monitorovací zařízení a denně se hlásit na policii.

Komentáře

komentáře