40 tisíc skautů volalo: “Milujeme Trumpa”. Při zmínce o Obamovi bučeli.

0

Velice srdečného přijetí se dostalo prezidentu Trumpovi na výročním srazu celonárodní americké skautské organizace. Dav skautů začal skandovat “USA”, když se prezident na jejich Boy Scout Jamboree objevil.

Trump na setkání promluvil k více než 40 tisícům skautů a věnoval se takovým tématům, jako je zdravotní péče, fake news a jeho volebnímu vítězství v listopadu minulého roku.

Ve chvíli, kdy se objevil na pódiu v doprovodu agentů tajné služby, skauti spustili obrovský aplaus, který záhy přešel ve vlastenecké skandování “USA, USA”.

Trump, který je čestným prezidentem amerických skautů, k chlapcům promluvil i o základních věcech, na které by měl každý skaut pamatovat.

“Jak říká skautský zákon, skaut je věrný. A věrnost je to, co potřebujeme, to vám řeknu,” burácel Trump.

“Pokud děláte něco, co milujete, pracujte tvrdě a nikdy, nikdy se nevzdávejte a budete ohromně úspěšní,” dodal.

V tu chvíli shromáždění skautů začalo volat “Milujeme Trumpa”. Prezident toho využil, a skautů se zeptal, jestli mezi nimi někdy byl prezident Obama. Nato začali skauti bučet a Trump a lidé s ním na pódiu se smáli.

Skaut je organizace s evropskými kořeny. Nic, co by se v Obamově Americe ctilo, a čeho si Obamova Amerika vážila. Ale Trumpova Amerika je spirituálním návratem ke kořenům této země. A desetitisíce skautů shromážděných na louce v Západní Virgínii to vědělo.

Komentáře

komentáře