Řidič kamionu málem zabit imigranty na silnici u Calais

0

Imigranti, většinou z Etiopie a Eritreje, ale i Afghanistánu, kteří číhají na silnicích u Calais na nákladní auta, do kterých by se mohli dostat, mají na rukou další krev. Jejich nová metoda, jak proniknout do Anglie, málem stála život britského řidiče.

Řidič zastavil na silnici A16 poblíž městečka Marck, když si všiml skupiny tmavých cizinců, kteří se pokoušeli do jeho auta zezadu dostat. Když vylezl ven, aby zjistil škody, které na autě mohli spáchat, někdo ho praštil ho hlavy cihlou, a zatímco ho nechali na zemi svému osudu, imigranti vlezli do auta a odjeli s ním pryč.

Jejich ne-spanilá jízda trvala asi jen 8 kilometrů, než byli zastaveni policejní hlídkou u Calais, a zadrženi.

Řidič je v nemocnici s frakturou lebky a jeho stav je vážný.

Britští řidiči byli vzápětí varováni a poplach byl vyhodnocen jako nejvyšší možný. Někteří britští politici prohlásili, že tento stav již musí skončit a turisté i řidiči okolo Calais musí být v bezpečí.

Celá situace připomíná středověk, kdy v krajích řádili banditi, se kterými si nikdo nevěděl rady. Ale tenkrát je královské vojsko vždy nakonec dostalo a pověsilo. Dnes vojsko i panstvo jen bezmocně přešlapuje a neví co s tím. A pokud by se snad na obranu “pocestných” postavil někdo z lidí, použijí spíš veškerou svou moc proti němu, než proti skutečnému zlu. A to je šílené.

Komentáře

komentáře