Trumpův hlavní poradce Miller popřel, že Amerika je zemí všech imigrantů

0
Stephen Miller

Během včerejší tiskové konference v Bílém domě o Trumpově imigrační politice se spolu v debatě střetli Trumpův hlavní politický poradce Stephen Miller a novinář ze CNN Jim Acosta.

Acosta imigrační politiku kritizoval s tím, že preferuje kvalifikované, anglicky mluvící imigranty a Millera se zeptal, jestli je tato politika v souladu s textem, který je zobrazen na Soše svobody v New Yorku. Text od Emmy Lazarus oslovuje “unavené, chudé masy lidí toužících po svobodě,” které Socha svobody obrazně při jejich příchodu do Ameriky vítá.

Miller Acostovi odpověděl, že tento text byl na sochu instalován až později (17 let po jejím vztyčení) a s původním ideálem Sochy svobody nemá nic společného. Čímž oživil starý argument amerických bílých nacionalistů, že Amerika byla vytvořena jako zem pro bílé lidi, lidi z Evropy.

V debatě s jiným novinářem, který obhajoval příchod levné pracovní síly ze zahraničí do USA, zase Miller řekl, že by Američané měli mít soucit s americkými dělníky, kteří jsou cizí levnou pracovní silou vytlačování z trhu.

Komentáře

komentáře