Nejnovější statistiky útoků na jihoafrické bílé farmáře

0

Vraždy páchané černošskými kriminálníky vůči bílým farmářům v Jižní Africe jsou velkými médii elegantně přehlíženy. Těžko říct proč, ale je to tak. Přitom jde o pokračující a nepřetržité rasové násilí, často velice brutální, které odnášejí hlavně starší manželské páry žijící na svých izolovaných farmách. Statistiky za prvních 7 měsíců roku 2017 jsou otřesné.

Od 1. ledna do 31. července 2017 došlo celkem k 257 útokům. Během nich bylo zavražděno 53 bílých farmářů. Nejmladší oběti bylo 6 let, nejstarší 89. Průměrný věk obětí byl 58 let.

Tam, kde policie má o útočnících informace, statistika mluví o tom, že průměrný počet útočníků jsou 3 muži. Během největšího útoku se jednalo o skupinu 12 mužů.

Statisticky dochází k nejvíce útokům v pátek. Nejméně v neděli.

K nejméně útokům došlo v největší jihoafrické provincii Northern Cape. K jen čtyřem. Naopak nejvíc, k 53, došlo v nejmenší provincii Gauteng, kde se ovšem nachází jak hlavní město Pretorie, tak i největší město Jižní Afriky, Johannesburg.

Jižní Afrika byla do začátku 90. let minulého století vysoce prosperující civilizovanou zemí, jejíž město měla evropskou atmosféru. Ti, co ji vybudovali, jsou dnes systematicky vyvražďováni a vyhánění. Počet bílých obyvatel Jižní Afriky je v padesáti pěti milionové zemi jen čtyři a půl milionu. Vrcholní političtí představitelé země jsou vůči nim agresivně zaujati a s násilím proti nim se prakticky nic nedělá.

Komentáře

komentáře