Srbové Čechům nezapomněli jejich věrnost. Fotbaloví fanoušci byli jako bratři.

0

Když před 18 lety letadla NATO, s ostudnou podporou tehdejšího českého prezidenta Václava Havla, bombardovala Srbsko, Češi proti tomu demonstrovali a dávali hlasitě najevo svůj nesouhlas. Když pak Albánci díky mezinárodnímu tlaku zabrali srdce Srbska, Kosovo, Češi opět ukázali svým srbským bratrům a sestrám svou podporu. Heslo “Kosovo je Srbsko” zná v Čechách každý fotbalový fanda.

A tak se jen nezasvěcení divili, když minulý týden hrstku sparťanských fanoušků na bělehradském stadionu Delije, kam se většina evropských klubů bojí vstoupit, Srbové přivítali z celého srdce. Srbové a Češi si přes bariéry podávali ruce a po obvyklé fanouškovské rivalitě, která podobné fotbalové zápasy provází, nebylo ani stopy. Srbský a český sektor spolu dokonce společně skandovaly v srbském jazyce “Kosovo (je) Srbija.”

Nejinak tomu bylo včera, když Srbové dorazili do Prahy na letenský stadion. Celý bělehradský sektor skandoval jediné slovo – Kosovo!. A Pražané jim z plných plic odpovídali – Srbija! Celý stadion si pak navzájem zatleskal.

Komentáře

komentáře