Ve Spojených státech tvoří bílé děti už jen 50 procent všech dětí ve věku do 4 let

0

Etnický “make-up” dětí narozených ve Spojených státech je spolehlivým ukazatelem etnického make-upu celých Spojených států v příští generacích. Zatímco ještě v roce 1960 tvořili bílí Američané 90 procent obyvatel USA, a země byla klasickou zemí s evropskými kořeny a první zemí světa, doba, kdy budou bílí Američané tvořit jen polovinu obyvatel je už jen otázkou času. Rovněž o pozici světové jedničky si Spojené státy už mohou nechat jen zdát.

Americký statistický úřad zveřejnil rozsáhlou statistiku týkající se rasy a etnicity. Zobrazuje mimo jiné porodnost v tomto ohledu v jednotlivých státech. Zatímco vysoká porodnost bílých dětí je jen v mírně obydlených státech v severní části USA, kde i v tom nejlepším případě dosahuje “jen” 90 procent, v hustě obydlených státech jako je Kalifornie nebo Texas, dosahuje jen 25 procent, respektive 31 procent. V hlavním městě USA, Washingtonu, je pak porodnost bílých dětí jen 24,6 procent.

Podle nejnovějších čísel tvoří bílí Američané 63 procent obyvatel. Černoši si udržují dlouhodobě stabilních 12 procent a Hispánci už jsou na 16 procentech. Asiaté, velice rychle rostoucí rasová skupina v USA, je na 5 procentech.

Celou zajímavou statistiku si můžete zobrazit na tomto odkaze: http://statisticalatlas.com/United-States/Race-and-Ethnicity

Komentáře

komentáře