Pouze 18,5 procent švédských dívek se cítí venku bezpečně

0

Švédský zpravodajský web zveřejnil průzkum, který byl proveden u 3900 mladých lidí ve švédském městě Uppsala. Podle něj se jen 18,5 procent středoškolských dívek cítí venku bezpečně. V roce 2013 to bylo 45 procent.

S výsledkem průzkumu se shoduje policejní komisař v Uppsale, Daniel Larsson, který své vlastní nedospělé dcery přísně hlídá. Večer mají zakázáno jít samy do města nebo do nákupního centra. A je velmi otevřený v názoru, proč tomu tak je:

“Mladí imigranti na švédské dívky útočí ve skupinách. Jsou agresivnější, když jednají s děvčaty.”

V rozhovoru pro noviny UNT Larsson řekl, že mu jeho dcery už několikrát telefonovaly, že je pronásledují imigranti. A není sám. I další rodiče více či méně svým dcerám zakazují, aby chodily do města samotné. Jeden z nich, Sten Widmalm, říká, že jeho dcery byly pronásledovány a chyceny imigranty, ale podařilo se jim utéct.

Ve snaze zvýšit ve městě bezpečnost policie nasadila do centra více hlídek a do obchodních center nainstalovala kamery. Radní za sociální demokraty, Erik Pelling, je situací zděšen a doufá, že nová opatření zavedená v červenci situaci zlepší. O snížení počtu imigrantů prý ale nemůže být řeč.

Změní se kdysi bezpečné Švédsko v policejní stát, kde na ulicích budou jen policejní hlídky a imigranti? Vypadá to tak.

Komentáře

komentáře