Lidé v italském městě protestují proti otevření centra pro mladé imigranty

0
Foto RT

Asi 200 demonstrantů se dnes sešlo před radnicí italského města Ventimiglia, aby protestovali proti výstavbě přijímacího centra, které se má stát domovem asi 30 dětských imigrantů žádajících o azyl v Evropě.

Demonstranti proti stavbě objektu, který sponzoruje Červený kříž, protestují, a říkají, že mladíci, kteří jsou ve věku 14 a 15 let, se budou chovat špatně a budou páchat trestnou činnost. Také sdělili starostovi, že imigrantům odmítají platit ubytování a vzdělání. Radnice už pro mladé imigranty vyčlenila částku 142 tisíc EUR, které mohly být použity pro potřeby obyvatel města.

Starosta demonstrujícím vysvětlil, že ze stavby objektu ani z použití peněz z veřejných zdrojů nadšený není, ale radnice města je k tomu povinná ze zákona.

Červený kříž se kvůli protestům již rozhodl termín stavby posunout. Demonstranti slíbili, že se sejdou znovu tuto sobotu.

Jejich protest má velkou podporu obyvatel města, které leží u hranic s Francií, a je oblíbenou turistickou destinací. Jejich petice již získala několik tisíc podpisů.

Podobné protesty se konají na mnoha místech Itálie a Italové imigranty rozhodně nevítají.

Komentáře

komentáře