Vlivný americký kongresman Rohrabacher se zastal vyhozeného zaměstnance Googlu

0
Kongresman Rohrabacher

Kongresman Dana Rohrabacher, který v americkém Kongresu zastupuje Kalifornii, kde sídlí i Sillicon Valley – domov technologických společností, se na Twitteru zastal jak Jamese Damora, kterého Google vyhodil pro vyjádření jeho názoru, tak se vyslovil i proti systému najímání zaměstnanců touto společností, a vyhrožuje zásahem Kongresu.

James Damore se ve svém desetistránkovém memu vyjádřil k autoritářské levicové kultuře v Googlu, která zakazuje projev jiných názorů, než je v Googlu oficiální linie. Damore slušně vyjádřil své názory a požádal o toleranci k pravicové menšině, ke které se ve společnosti Google hlásil. Byl za to vyhozen. Kongresman vystoupil na jeho podporu s tím, že za pravdu by o místo neměl přicházet nikdo, a že je případem znepokojen.

V dalším tweetu, opět zacíleném na Google, tuto společnost varoval, že pokud nepřestane se svými ilegálními praktikami při přijímání zaměstnanců, mělo by dojít k vyšetřování Kongresem. Ačkoliv najímání zaměstnanců podle toho, do jaké menšiny patří, a ne podle toho, co umí, není v USA nelegální, nemorální to určitě je. Každopádně je kongresmanův přístup dobré znamení, že levičácké praktiky velkých korporací nezůstávají nepovšimnuty.

Komentáře

komentáře