Imám z malebného švýcarského města obviněn z nabádání k vraždám umírněných muslimů

0
Winterthur

Etiopský imám z dnes již uzavřené mešity An’Nur ve švýcarském Winterthuru byl obviněn z podněcování k vraždám. Prokuratura ve Winterthuru jej obvinila z toho, že vyzýval k vraždám nepraktikujících muslimů.

Součástí obvinění je i to, že na Facebooku zveřejňoval vyobrazení vražd, a posílal je jiným lidem. Také čelí obvinění práce bez povolení. Prokuratura pro něj požaduje podmíněný trest a vyhoštění ze země, což je moudré rozhodnutí, protože se o něj švýcarská společnost nebude muset ve vězení starat.

Imám byl vyšetřován od listopadu 2016, když policie vtrhla do mešity poté, co získala důkazy o imámově kázání. V něm vyzýval k vraždám muslimů, kteří se odmítají účastnit společné modlitby. Během razie policie kromě imáma zatkla tři další osoby.

V únoru policie zatkla deset dalších lidí v souvislosti s brutálním napadením dvou muslimů, o kterých se říkalo, že měli dát novinářům na imámovo nenávistné kázání tip.

Mešita se zavřela v tomto červnu, když ji pronajímatel odmítl prodloužit nájemní smlouvu. Mešita měla pověst napojení na teroristické skupiny a radikalizaci mladých muslimů.

Komentáře

komentáře