Irácká křesťanka varuje, že Rakousko může do 20 let vypadat jako Afghanistán

0
Rakousko dnes. Foto Getty.

Irácká křesťanská uprchlice, která si nechá říkat Maria, tento týden vystoupila v pořadu rakouské televize, a popsala své zkušenosti z azylových domů, kde pracovala jako poradkyně. Varuje, že pokud Rakousko nezasáhne, žadatelé o azyl rakouskou společnost postupně ovládnou.

Jak informoval rakouský tisk, podle Marie mnozí imigranti mluví o tom, jak zemi chtějí ovládnout.

“Náboženství je téma každé konverzace, kterou muslimští žadatelé o azyl vedou,” tvrdí Maria. Islámské myšlení je ve společenstvích, odkud imigranti přišli, všudypřítomné.

“Nic jiného neznají. Co čekat od takových lidí, kteří mají tuto ideologii v hlavě?” Ptá se.

Poznamenala, že mnozí muslimové byli udiveni nad rakouskou společností, která je tak liberální, a byli šokováni principy náboženské svobody. “Náboženská svoboda v Rakousku zachází příliš daleko,” tvrdí Maria.

Varuje, že v azylových domech působí mnoho radikálních islámských skupin, což potvrzují i rakouské úřady.

“Říkají jim, že tu mohou tiše žít své náboženství, a že Rakousko bude brzy jejich,” tvrdí Maria a připomíná, že země jako Irák, Irán, Egypt a Sýrie byly umírněné liberální státy ještě 40 let dozadu, ale radikálně se změnily. “Žili jsme v liberálních společnostech.”

“Vždy říkám, že zvláštní doba vyžaduje zvláštní měřítka,” tvrdí Maria a dodává, že politici musí zakročit, jinak se Rakousko do 20 let změní v Afghanistán.

Komentáře

komentáře