Pravice plánuje protestní pochod k sídlu Google v Kalifornii

0
Organizátor protestů Jack Posobiec (vlevo)

Alt-Right, respektive Alt-Light, což je umírněnější křídlo americké alternativní pravice, populárního fenoménu posledních let, chystá pochod proti Google kvůli “umlčování disidentských hlasů.”

Webové stránky #MarchOnGoogle tvrdí, že protest je naplánovaný na 19.8. před sídla Google v Kalifornii, New Yorku, Washingtonu, Austinu a Bostonu.

“Google je monopol a zneužívá svou moc k umlčení disentu a manipulaci volebních výsledků,” tvrdí manifest na stránkách webu. “Protestující budou také používat své právo na svobodu slova, které Google nerespektuje, demonstrací před domovy managerů Google.

Organizátorem demonstrací je Jack Posobiec, který médiím sdělil, že spouštěčem protestu bylo nedávné propuštění zaměstnance společnosti, Jamese Damora, který napsal manifest o vnitřní politice společnosti.

“(Ten) Inženýr byl vyhozený jen pro projevení svého názoru, který je v protikladu s politicky laděnou atmosférou v Google, kterou Damore nazval “Ideologickou komnatou ozvěn. Američané mají dost útoků velkých technologických společností na svobodu slova a proto jdeme do ulic.”

Komentáře

komentáře