Vrchní právní zástupce Velké Británie přiznává, že v zemi existuje rasismus proti bílým

0
Ilustrační foto

Soudci musejí rozdávat přísnější rozsudky členům asijských muslimských gangů, které zneužívají mladé bílé dívky, pokud se prokáže rasový úmysl, tvrdí vrchní právní zástupce Velké Británie, Robert Buckland. Rasismus jde podle něj oběma směry a v případě zneužívání dívek musí být brán v potaz.

Řekl, že zákon nerozlišuje různé formy rasismu a soudy by podle něj měly zpřísnit rozsudky, pokud se prokáže rasová motivace.

Konzervativní poslanci vyzývají vrchního státního zástupce i Roberta Bucklanda, aby přezkoumali rozsudky nad osmnáctičlenným gangem z Newcastlu, který zneužíval a znásilnil stovky bílých dívek.

Během jednoho stání porota vyslechla, jak jeden z členů gangu mluvil o bílých ženách jako o bílém smetí, které je dobré jen pro jednu věc.

Bývalý soudce Mike Penning vyjádřil znepokojení, že rasový motiv jejich zločinů nebyl při vynášení rozsudků brán v potaz.

Robert Buckland k tomu dodává, že je přesvědčen, že politická korektnost vedla k tomu, že asijské muslimské gangy nebyly správně stíhány a trestány.

“Když došlo na asijské gangy, které zneužívaly bílé dívky, kolem případů panovalo úřední ticho. Někteří lidé se více báli toho, že budou označeni za rasisty, než aby se starali o ochranu těch dětí.”

Bývalý předseda strany UKIP, Nigel Farage řekl: “Jsou to rasistické zločiny a celé roky se to v příliš mnoho severních městech tajilo a mnoho zvolených politických zástupců na severu Anglie podle mého názoru nesou velkou tíhu odpovědnosti.”

Comments

comments