Britský policista, poradce pro homosexuály, terčem vtipů na internetu

0

Kam mohou vést přehnané požadavky na rovnost pohlaví můžeme vidět v Západní Evropě. Máme tak určitou výhodu sledovat, jak se určité sociální experimenty vyvíjejí v praxi, a dát si pozor, až je nějaký horlivý aktivista bude chtít prosazovat u nás.

Britská policie nyní vypadá jako banda pitomců. Seržant Peter Allan, “expert” policie v Sussexu na LGBT menšiny a tzv. zločiny z nenávisti to se svou rovnostářskou horlivostí zavedl příliš daleko. Allan ze svého oficiálního policejního účtu na Twitteru totiž napsal obchodním řetězcům Tesco a Sainsbury, že jejich sekce “Dámské potřeby” porušuje pravidla genderové rovnosti.

Allan okomentoval fotografii regálu s ženskými potřebami a stěžoval si, že označení regálu je diskriminační, protože tyto potřeby by mohli chtít i muži. Místo toho navrhl neutrální označení jako např. “osobní hygiena”. A vyzval Tesco ke kontrole svých ostatních obchodů, které mají prý mít genderově neutrální označení.

Netrvalo dlouho, a přišly první reakce uživatelů Twitteru. Někteří lidé psali přímo na účet policie v Sussexu s dotazem, zda účet seržanta Allana není nějaká parodie. Jiní se ptali přímo Allana, jaké zákony obchody porušily.

Jeden uživatel napsal. “Když jsem to kontroloval naposled, tampóny se používaly pro ženskou hygienu, ne pro muže. Nemáš  za peníze daňových poplatníků nic lepšího na práci?”

Další psali, že teď už se nediví, že policie nestíhá dělat svou práci, když její příslušníci řeší, jaká označení zboží se používají v supermarketu.

Policie na dotazy ohledně pravomocí seržanta Allana ani jeho instrukcí obchodům neodpověděla. Ale ačkoliv může aktivita tohoto seržanta vypadat jako nějaký individuální úlet, toto je budoucnost západní Evropy. Toto má být norma, kterou na Západě salámovou metodou aplikují. Místo skutečných zločinů řešit, jestli jsme při oslovení osoby použili zájmeno, se kterým se genderově identifikuje, apod.

Seržant Allan je dnes k smíchu, ale brzy bude strašlivě běžný.

Komentáře

komentáře