Domů Svět Řidič, který vjel ve Virginii do demonstrantů, možná jednal v panice a...

Řidič, který vjel ve Virginii do demonstrantů, možná jednal v panice a ohrožení života

0

Člověk, který vjel ve Virginii do skupiny demonstrantů, podle analýzy videa možná vůbec nejednal úmyslně. Záběry naznačují, že se zřejmě omylem ocitl ve špatný čas na špatném místě, a pokoušel se levičákům, kteří jeho auto na záběrech napadají, ujet. Přitom zpanikařil a vrazil do shluku lidí, přičemž jednu ženu zabil a další zranil.

Již původní informace policie v Charlottesville mluvily o tom, že řidič jednal v panice. Jako účastník pro-bílé demonstrace byl přímým terčem stovek levicových demonstrantů, kteří se ve městě pokoušeli bílé nacionalisty celý den fyzicky napadnout. Řidič, dvacetiletý James Alex Fields Jr., z Ohia, přijel na shromáždění sám. Nebyl místní a tak je velice pravděpodobné, že když policie bílé shromáždění rozpustila, a Fields se konečně dostal ke svému autu a pokoušel se odjet z města, že vjel do míst, kudy zrovna procházel dav levičáků. Zpomalené záběry videa celou situaci analyzují.

Na prvním zachyceném záběru vidíme cyklistu, který projíždí vedle Fieldsova auta a není nijak znepokojen. Na dalším vidíme, že Fieldsovo auto nejede nijak rychle. Zřejmě si všiml, že na silnici před ním jde levicová demonstrace a snažil se nebudit pozornost. Na dalším záběru vidíme, že pozornost vzbudil a muž tmavé pleti do jeho auta udeřil nějakým předmětem, zřejmě pálkou, což potvrdila i policie, že Fieldsovo auto bylo otlučené již před nárazem. Fields se snaží brzdit a stáhnout vozidla doprava. Dav rudých obklopuje jeho auto, policie v nedohlednu, Fields má strach o život a zpanikaří.

Fields zatím nevypovídal, což bude klíčové. Média a politici mu jdou po krku, ale toto video v kontextu situace ukazuje, že šlo podle všeho o nehodu. Jeho případ musí být vyšetřen spravedlivě.

Komentáře

komentáře