Dav levičáků strhl v Severní Karolíně sochu vojáka Konfederace a pak po ní plival a skákal

0

Američané žijí v nebezpečné době. Události v Charlottesville daly fakticky zelenou útokům na vše, co reprezentuje bílou Ameriku. Hlásíte se k odkazu svých předků? Slzný plyn do očí. Nesouhlasíte se špiněním vlastní historie? Jste rasista. Ve vašem městě je socha, která vzpomíná na vojáky a důstojníky amerického Jihu? Policie bude stát stranou a dav zfanatizovaných levičáků sochu strhne a poplive. A žádný politik se proti tomu neozve, protože by ho ugrilovali. To je dnešní Amerika, kde se vede válka proti bílým.

Během včerejší demonstrace ve městě Durham v Severní Karolíně, která byla součástí Jihu během občanské války, levicoví demonstranti uspořádali protest proti rasismu před budovou místní radnice. Před touto budovou stála socha vojáka Konfederace, která zde byla vztyčena již v roce 1924 a tabulka na ní vzpomínala na všechny “chlapce, kteří nosili šedou.”

Levičáci sochu obklopili, uvázali ji na krk smyčku, strhli ji, a pak ji na záběrech, které připomínají spíš Sýrii nebo Irák poplivali a skákali po ni. To vše bez zájmu policie, ačkoliv se podle zákona z roku 2015 jedná o trestný čin.

“Charlottesville a rasistické sochy po celé zemi jsou výsledkem století bílé nadvlády,” řekla Alissa Ellis, členka Světové strany dělníků, která akci spolupořádala.

Kancelář místního šerifa na dotazy novinářů nereagovala.

Komentáře

komentáře