Domů Svět Trump si rýpl do médií, která ignorují 9 zastřelených lidí v Chicagu...

Trump si rýpl do médií, která ignorují 9 zastřelených lidí v Chicagu tento víkend

0

Prezident Trump se po událostech v Charlottesville dostal pod těžký tlak amerických médií, které ruku v ruce požadovaly, aby odsoudil bílé rasisty. Trump si totiž ve svém prvním projevu k událostem dovolil odsoudit násilí, které, jak řekl, “páchaly mnohé strany.” To byla realita dění v Charlottesville, kde levicoví radikálové zaútočili na shromáždění bílých nacionalistů, a ti se v rámci možností bránili. Součástí dění toho dne byl i nešťastný náraz autem do levicových demonstrantů, při které zahynula jedna žena, a kolem kterého je zatím mnoho otazníků, a řidič zatím nebyl soudem odsouzen ani řádně vyslyšen.

Zde je video Trumpova prvního projevu.

Ale média, která jsou ideologicky na straně levicových demonstrantů, požadovala, aby Trump neodsoudil radikální levičáky, ale aby všechnu vinu hodil na bílou pravici. Média požadovala, ať Trump jmenovitě odsoudí tzv. bílé rasisty, kterých ovšem v Charlottesville bylo minimum.

Jako první s odsudkem přišla Trumpova dcera Ivanka, u které se to vzhledem k jejím vazbám dalo čekat. Následoval viceprezident Pence, a další politici, a pod velkým tlakem nakonec i Trump vydal prohlášení, že odsuzuje bílé rasisty. Média mohla být spokojená.

S kontrastem k obrovskému povyku okolo Charlottesville si pak Donald Trump musel do těchto novinářů rýpnout, když sdílel tweet aktivisty Jacka Posobieca, který upozornil na to, že v Chicagu došlo tento týden k 39 přestřelkám, po kterých zůstalo 9 mrtvých (válčí zde černošské gangy) a média to vůbec neznepokojilo.

Komentáře

komentáře