Donald Trump odvážně vystoupil proti levicovým radikálům a mediálnímu tichu kolem nich

0

Tváří tvář hysterii, kdy se světová masmédia snaží zcela popřít existenci násilné radikální levice, která už před událostmi v Charlottesville napadala demonstrace Trumpových příznivců a pravice, prezident Trump znovu vystoupil s prohlášením, a jasně odsoudil i násilné levičáky.

Znovu krátce shrňme, s jakými prohlášeními Trump postupně vystoupil. Hned v sobotu, poté, co skončily demonstrace, vystoupil s prohlášením, ve kterém řekl, že problémy vznikly na mnoha stranách. Nikoho nejmenoval a to vyprovokovalo levicové novináře k obrovskému tlaku, aby pojmenoval, kdo je za násilí v Charlottesville odpovědný. Média ale zcela ignorovala, že násilnosti vyprovokovala levice, a nebýt jejích útoků na účastníky pravicového shromáždění, k ničemu by nedošlo. Média ale chtěla, ať Trump odsoudí pouze tzv. stoupence bílé nadvlády a neonacisty. Ačkoliv ti v žádném případě netvořili dominantní část pravicového shromáždění. Demonstrace Unite the Right hostila mnoho skupin různého ideového zaměření.

Trump nakonec podlehl tlaku a jmenovitě odsoudil bílé rasisty a neonacisty, pro které prý v Americe není místo.

Nicméně stalo se něco, co ví jen prezident Trump, a ten vystoupil s novým prohlášením, ve kterém vzal vše zpět. Zděšeným novinářům řekl:

“Zeptám se vás. Co s faktem, že (levičáci) zaútočili s tyčemi v rukách? Mají nějaký problém? Já myslím, že ano. Díval jsem se pozorně, pozorněji než vy, a měli jsme jednu stranu, která je špatná, a druhou skupinu, která byla velmi násilná. A nikdo to nechce říct. Ale já to říkám teď. Byla to skupina, která útočila, neměla povolení, a byla velmi násilná.”

Když po něm reportérka chtěla vědět, jestli levicové demonstranty dává na úroveň neonacistů, Trump ji vysvětlil, že ne všichni demonstranti z pravicového tábora byli neonacisté. A že ne všichni pravičáci na místě byli zastánci bílé nadvlády.

“Bylo tam mnoho lidí, kteří přišli protestovat proti stržení sochy generála Lee. Dnes je to generál Lee. Vím, že má být stržen Stonewall Jackson. Příště to bude George Washington? Nebo Thomas Jefferson? Vážně se musíte zeptat, kde to skončí?” Dodal prezident Trump.

Komentáře

komentáře