Policie v USA zatkla ženu, která strhla sochu konfederačního vojáka

0

Kancelář šerifa v americkém Durhamu, kde dav zfanatizovaných demonstrantů strhl sochu konfederačního vojáka, oznámila, že zatkla a obvinila ženu, která se na stržení sochy podílela. Takiya Thompson byla obviněna z výtržnictví, poškození majetku, účasti na výtržnosti spojenou s poškozením majetku se škodou vyšší než 1500 dolarů a k podněcování k výtržnostem. Hrozí ji trest až 41 měsíců za mřížemi.

Thompson byla zatčená na tiskové konferenci, kde spolu s dalšími členy krajně levicové skupiny Světová strana dělníků, čin obhajovala.

“Lidé se rozhodli vzít věci do vlastních rukou a sochu odstranit,” řekla reportérům. “Už jsme unaveni čekáním na politiky, kteří mohli o odstranění těchto symbolů bílé nadvlády rozhodnout už dávno, ale selhali. Tak jsme jednali my.”

Kancelář šerifa má proti ženě důkazy z videa, které se objevilo na internetu, a má připravené zatykače na další účastníky.

“Nikdo neunikne,” prohlásil šerif D.Andrews.

Policejní akce přichází po kritice kanceláře šerifa, že proti levicovým vandalům nijak nezasáhla, když ke stržení sochy došlo.

Komentáře

komentáře