Proti Trumpovi se staví šéfové velkých korporací. Business a radikální levice ruku v ruce.

0
Koláž USA Today

Po Kennethu Frazierovi, řediteli společnosti Merck, který opustil prezidentovou průmyslovou komisi složenou z předních kapitánů amerického průmyslu, se připojilo 9 dalších. Ti všichni na protest proti tomu, že Trump odmítl držet linii ignorování násilí levicových extremistů, a jednostranného odsouzení aktivistů alternativní pravice. Velký business tak spolu s velkými médii a předními americkými politiky stojí ruku v ruce s militantní levicí, která se snaží Ameriku obrátit vzhůru nohama.

Zatímco v pondělí komisi opustil Frazier a po něm Brian Krzanich z Intelu a Kevin Plank z Under Armour, v úterý se přidali další 3 a dnes další 4 ředitelé společností, jako 3M nebo Campbell Soup.

Navzdory tomu, co se v Charlottesville skutečně stalo, tedy, že na účastníky nacionalistického shromáždění, kteří přišli protestovat za obranu euro-amerického dědictví, zaútočili levicoví násilníci, kterým policie dala schválně volnou ruku, a že jen část těchto nacionalistických demonstrantů se dala označit za skutečné neonacisty, tak navzdory tomu aliance velkého businessu, politiků, médií a krajní levice trvá na své verzi, že rozběsnění rasisté a nacisté v Charlottesville tloukli mírumilovné bojovníky za občanská práva a nakonec do nich jeden z nich vjel autem.

Ředitelka Campbell Soup, Denise Morrison, podpořila postoj, který odmítá podíl radikálních levičáků na násilí, a jejich jakékoliv srovnávání s účastníky pravicové akce.

“Rasismus a vražda jsou jednoznačně zavrženíhodné a nejsou morálně srovnatelné s ničím jiným, co se v Charlottesville stalo.” Srpy a kladiva a mlácení ležících lidí na zemi jsou prostě omluvitelné, pokud jde o “rasisty”.

“Nemohu sedět v komisi pro prezidenta, který podporuje bigotnost a domácí terorismus,” řekl ředitel společnosti AFL-CIO, Richard Trumka.

V komisi dál zůstává 16 ředitelů velkých amerických společností, ačkoliv není jasné, jak dlouho. Levicové skupiny vedou kampaň #QuitTheCouncil, která tlačí na to, aby komisi opustili všichni její členové.

Trump stojí v boji za pravdu o Charlottesville sám. Jediný, kdo mu teď může podržet záda, jsou obyčejní Američané. Podrží jej však? Strašák obvinění z rasismu je stigma, kterého se každý bojí. Bílí Američané jsou tak neustále a tvrdě tlačeni do situace, kdy se obhajoba vlastní minulosti a odmítnutí nekonečného sypání si popela na hlavu, stává nemožným.

Komentáře

komentáře