Faith Goldy vyhozena z Rebel Media kvůli Charlottesville

0
Faith Goldy

Reportérka Rebel Media, Faith Goldy, byla dnes vyhozena z Rebel Media, kanadského pravicového YouTube zpravodajství, kvůli svému pokrytí událostí v Charlottesville. Faith zlomilo vaz, že součástí jejího zpravodajství byl i krátký rozhovor s lidmi okolo neonacistického webu Daily Stormer.

Faith Goldy byla možná nejznámější tváří tohoto zpravodajského kanálu. Jako silně věřící křesťanka nedávno natočila i několik reportáží ze Sýrie a Iráku, aby ukázala, jak Islámský stát zničil tamní křesťanské památky a křesťanský život.

Účastnila se také demonstrace v Charlottesville, odkud celý den přenášela živě, a byla s kamerou dva metry od místa, kde auto narazilo do levicových demonstrantů, kterým policie i přes vyhlášení výjimečného stavu dovolila pochodovat.

A právě během tohoto celodenního vysílání, kdy se snažila pokrýt naprosto vše, mluvila i s lidmi okolo Daily Stormer, a její šéf, Ezra Levant, neunesl tlak, který byl kvůli tomu na něj vyvíjen. Faith Goldy tak dnes na svém Twitteru oznámila, že její přítomnost v Charlottesville byla chyba, před kterou ji Ezra Levant varoval, a následky si nyní ponese sama.

Faith zatím neoznámila, co bude dál, ale pravděpodobně ji uvidíme v nějakém jejím vlastním nezávislém projektu. Fanoušků má na to tato Kanaďanka ukrajinského původu dost.

Komentáře

komentáře