Pravicový student musel kvůli výhrůžkám smrtí od levicových radikálů opustit univerzitu

0
Foto Fox News

Nicholas Fuentes, osmnáctiletý student, který se zúčastnil shromáždění Unite the Right v Charlottesville, říká, že kvůli svým pravicovým názorům dostával několik měsíců výhrůžky smrtí. Bylo jich dost na to, aby se rozhodl opustit bostonskou univerzitu, kde studoval.

Fuentes říká, že své rozhodnutí opustit studium politických věd učinil před měsícem poté, co byl kvůli svým pravicovým názorům soustavně napadán. Říká, že se v kampusu necítí bezpečně a na podzimní semestr se neplánuje vrátit.

I přes hrozby, které obdržel, nemá absolutně žádné výčitky, že se kontroverzního shromáždění účastnil.

“Šel jsem tam, abych reprezentoval tento nový směr pravice, lidí na pravici, kteří jsou v opozici vůči masové migraci a multikulturalismu,” říká Fuentes pro Fox News. Dlouho existoval na politickém okraji. Považoval jsem to za politické vítězství – odhalili jsme odstraňování konfederačních pomníků, a skupinu bílých mužů, která byla zbavena podílu na politickém dění.”

Mluvčí bostonské univerzity pro Fox News potvrdil, že student školu skutečně opustil, a že “bezpečnost našich studentů je naší nejvyšší prioritou.”

Ačkoliv ideologie hnutí, přiznává Fuentes, byla spojovaná jen se starými muži, jako Pat Buchanan a Samuel Francis, věří, že nyní byla touto ideologii uchvácena významná vlna mladé generace.

“V podstatě nám bylo celé naše životy říkáno, že bílí lidé jsou rasisté a zlo, a měli by být vymazáni,” vysvětluje Fuentes. “Bylo nám řečeno, že je zločin narodit se jako bílý muž.

Student, který pochází z předměstí Chicaga, a má původ mezi španělskými obyvateli Mexika, tvrdí, že on a téměř všichni účastníci nešli na shromáždění z rasistických pohnutek, ale spíše proto, že se stejně jako on považují za “ochránce” před imigrací.

“Média dokola používají fotografii jednoho člověka s nacistickou vlajkou, ačkoliv tam bylo více než tisíc lidí, co žádnou nacistickou vlajku neměli,” říká Fuentes. “Drtivá většina účastníků byli obyčejní slušní lidé. Nepotkal jsem jediného násilníka.”

Fuentes poznamenává, že shromáždění v Charlottesville se plánovalo asi tři měsíce, a že se jej účastnili lidé nejen z USA, ale také z Kanady i některých zemí Evropy. Ale poté, co na sociální sítě zveřejnil status, že se shromáždění zúčastní, a došlo zde ke smrti dívky, do které jeden z účastníků narazil autem, Fuentesovi začalo peklo.

“Najednou jsem na Facebooku a Twitteru dostal desítky vzkazů, ať se jdu zabít, a že jestli mě potkají, vymlátí ze mě duši. A takové věci,” říká. “Tak 10 až 20 z nich byly výhrůžky smrtí.”

Fuentes říká, že bostonská univerzita mu dala příležitost vyjádřit své politické názory – a jeho podporu Donaldu Trumpovi.

“Udělal jsem krátkou video prezentaci, ve které jsem Trumpa podpořil, a to vzbudilo obrovský poprask. Lidé chtěli zorganizovat velikou debatu mezi mnou, a jedním velikým podporovatelem Hillary,” vzpomíná Fuentes. “Šli jsme k rektorovi a dostali jsme auditorium, policistu kvůli zajištění bezpečnosti, vážně to nechali proběhnout.”

Teď si dává semestr pauzu a na jaře by chtěl začít na auburnské univerzitě v Alabamě.

“Byla to jedna z univerzit, kterou jsem si po střední škole vybral,” vypráví Fuentes, a dodává, že “přátelské teritorium” “Hlubokého Jihu” mu umožní vyjadřovat jeho názory svobodně bez strachu o svou bezpečnost.

Kromě svých studií hostuje vlastní YouTube talk show fungující podle klíčové fráze Trumpovy kampaně “Make America Great Again” a připomíná, že většina jeho přátel jsou levičáci – ale těch pár z nich, kteří jsou pravičáci, čelí ze strany svých spolužáků silnému tlaku.

“Ještě horšímu, než hrozby, které jsem dostal,” domnívá se.

A i když stojí pevně za svými názory a za svou účast na shromáždění v Charlottesville se nehodlá omlouvat, v blízké budoucnosti se podobných setkání neplánuje účastnit.

“Každý je nyní trochu otřesený,” říká. “Politické klima se stalo tak intenzivní, tak násilné, tak jedovaté.”

http://www.foxnews.com/us/2017/08/18/conservative-student-transfers-out-bu-because-death-threats.html

Komentáře

komentáře