Senátorka za Missouri vyzvala k zavraždění Trumpa

0
Maria Chappelle-Nadal

Politická situace ve Spojených státech houstne, ale olej do ohně nepřilévají pravicoví extremisté, jak by se mohlo zdát, ale naopak jejich odpůrci. Ať už jde o násilí v ulicích, strhávání a ničení soch, terorizování jednotlivců, nebo diskriminaci ze strany korporací vůči všemu, co je jen trochu napravo od Bernieho Sanderse, hysterie zdá se nemá konce.

Velice vážný prohřešek nyní prošetřuje americká tajná služba. Jde o komentář senátorky za stát Missouri Marie Chappelle-Nadal, který napsala, a krátce poté smazala na svém Facebooku. V jednom příspěvku napsala, že skutečně nenávidí Trumpa. Na její příspěvek odpovídalo mnoho jejích příznivců a v odpovědi jednomu z nich Nadal napsala, že doufá, že Trumpa někdo zavraždí.

A to už je vážná věc. Nadal totiž není jen nějaká pouliční aktivistka, ale zvolený zákonodárce.

Nyní tuší, že přestřelila, a snaží se svůj příspěvek zlehčit. Pro list Kansas City Star prohlásila, že to tak nemyslela. Že nechtěla, aby se Trumpovi něco stalo a že to napsala z frustrace. Ale podle všeho ji to neprojde. Obrátili se proti ní i kolegové z Demokratické strany. Senátorka Claire McCaskill napsala, že by Nadal měla rezignovat. Poslanec William Lacy Clay přímo řekl, že výzva k zavraždění prezidenta je federální zločin.

Její strana ji pak v prohlášení odsoudila.

Tajná služba, která sleduje veškeré hrozby proti prezidentovi, se již jejím výrokem zabývá. Ačkoliv Nadal lituje toho, co napsala, tvrdí, že Trumpovy komentáře podporují rasisty, a dokud bude moci, bude proti Trumpovi vystupovat.

Komentáře

komentáře