Seznam korporací, které ztěžují život americké krajní pravici

0
Samuel Corum | Anadolu Agency | Getty Images

Bez velkého přehánění je možné říct, že americké technologické společnosti jsou v otevřené válce s bílou americkou pravicí. A začalo to ještě před nešťastným, ale stále neobjasněným nárazem auta do davu levicových demonstrantů, které řídil účastník shromáždění proti odstranění sochy generála Lee. Nyní, pokud nějakým způsobem hájíte práva bílých Američanů, ať už méně či více radikální rétorikou, jste legitimním terčem technologických společností, které jsou schopny vás v dnešní době efektivně odstřihnout od života. Zde jsou příklady.

Nejznámějšími a nejviditelnější cenzory jsou sociální sítě jako Facebook, Twitter, nebo Instagram. Není ani třeba být nikterak výrazně extrémní a na základě “upozornění komunity” vám tyto sociální sítě ukončí váš účet. Tím ukončí i vaše spojení s přáteli a vaším okolím a spolehlivě vám znemožní vaší internetovou sociální interakci. A jak je dnes důležitá ví každý uživatel těchto sítí sám. Facebook i Twitter v tomto týdnu ukončily velké množství účtu jednotlivců i skupin spojených s bílou americkou pravicí.

Radikální, ale velmi navštěvovaná internetová stránka Daily Stormer po víkendu nejdříve přišla o svou doménu u doménové společnosti Go Daddy, následně její registraci zrušil i Google, a včera byla odstraněna i ruským správcem domén. Útok proti Daily Stormer podpořila i společnost Cloudfare, která internetové stránky chrání před DDOS útoky. V podstatě je Daily Stormer nyní odstřižen od publikování a nemůže s tím nic dělat. Včera se navíc objevily informace, že problémy mají i weby organizací Defend Evropa a National Policy Institute, které mají k radikálnosti Daily Stormera daleko. Jsou ale spojeny s organizací shromáždění v Charlottesville a tím je proti nim v dnešní Americe dovoleno vše, ačkoliv s nárazem auta do demonstrantů nemají nic společného.

O společnosti Airbnb, která zrušila účty lidem, co se v Charlottesville chtěli před shromážděním ubytovat, jsme psali. Jste bílý a bojujete proti špinění vašeho kulturního dědictví? Nevyspíte se. Vzhledem k velikosti sítě ubytování Airbnb nejde vůbec o zanedbatelnou věc.

Tři aktivisté, kteří cestovali taxíkem společnosti Uber, se v autě bavili o svých názorech a černá řidička auta zastavila a z auta je vyhodila. Uber řidičku pochválil a aktivistovi, který taxík objednával, zrušil účet.

O něco větší problém už způsobuje společnost PayPal. PayPal je služba, přes kterou lze přijímat a odesílat platby na internetu. Dá se říct, že v mnoha případech má dominantní postavení a nemožnost tuto službu využívat vás v podstatě vrhá do doby kamenné. Nejste schopni peníze přijímat ani je odeslat. PayPal zrušil již velké množství účtu organizací, které jsou spojeny s bílou pravicí.

Chcete na internetu získat finanční zdroje pro váš politický projekt? Dělá to tak mnoho skupin a organizací? Černých pro černochy, hispánských pro Hispánce, komunistických pro komunisty. Pokud jste ale bílí a cílem vašeho financování je projekt spojený se zájmy bílé americké populace, tzv. crowdfundingové weby vám váš účet zruší. Typickou společností, u které nemáte šanci, je GoFundMe.

Tedy, pokud v dnešní Americe chceme mluvit o diskriminaci, vlezte si do bot bílého nacionalisty a zkuste být aktivní na internetu. Nejdříve vám zruší vaše sociální účty, pak možnost platit a přijímat peníze, neubytujete se a nesvezete se s Uberem. Že vás i vyhodí z práce a budete bez možnosti obživy, nebo vaše sousedství a vaši rodinu budou terorizovat levicoví radikálové, to už je jen třešnička na dortu.

Komentáře

komentáře