Volební preference Švédských demokratů stoupají

0

Dobré zprávy přicházejí ze Švédska. Podle nejnovějšího průzkumu agentury SENTIO, by aktuálně strana dosáhla na 26,9% hlasů.

Strana SD – Švédští Demokraté, je neustále ostrakizována v mediích za své protimigrantské postoje a většina stávajícího establishmentu ji veřejně nazývá rasistickou a xenofobní. Známá levicová poslankyně původem z Chile Rossana Dinamarca dokonce veřejně propaguje oděvní logo – SD jsou RASISTÉ. Bojkot jde i tak daleko, že některé agentury ji zcela záměrně neuvádějí ve svých předvolebních průzkumech.

Růst volebních preferencí je velmi razantní, oproti průzkumu z roku 2014, kdy strana dosáhla pouze na 13ti procentní podporu. Tiskový mluvčí strany SD Henrik Ving k tomuto vývoji řekl:

¨I přes mediální bariéru již lidé vidí, že sociální vývoj ve Švédsku nám dává za pravdu. Nutno podotknout, že bohužel. Je čím dál více zřetelné, jak masová imigrace ovlivňuje dosavadní blahobyt, vytváří pocit nebezpečí v ulicích a zvyšuje zločinnost. V neposlední řadě vidíme, jak klesá úroveň zdravotnictví díky vládním škrtům na úkor přesouvání prostředku na zvládnutí migrace. Usilovně pracujeme na všech těchto problémech a lidé to vnímají pozitivně.¨

Strana, kterou ostatní strany bojkotují, tak má reálnou šanci stát se nejsilnější silou v zemi.

http://www.electograph.com/2017/02/sweden-february-2017-sentio-poll.html

Komentáře

komentáře