Na dnešní demonstraci v Bostonu levicový extremista vláčel ženu s americkou vlajkou po zemi

0

Týden po shromáždění v Charlottesville se dnes v Bostonu konalo shromáždění za svobodu slova. Toto shromáždění bylo zorganizováno již před Charlottesville a pořádala jej frakce pravicového hnutí, která je sice pro-trumpovská a nacionalistická, ale nestýská si po časech, kdy byla Amerika většinově bílá. Dá se říct, že se jedná o vlastenecké Američany všech barev pleti, kteří byli ještě donedávna součástí široké platformy alt-right, ale kvůli sporu s bílými nacionalisty se této frakci dnes říká trochu posměšně alt-light.

Jejich shromáždění nepřilákalo velký počet příznivců. Ovšem odpůrců, i kvůli současnému napjatému politickému klimatu, se sešlo dost. Podle většiny odhadů okolo 15 tisíc.

Na rozdíl od Charlottesville policie v Bostonu zakázala helmy, štíty a jakékoliv zbraně a oba tábory od sebe důsledně oddělila. Levicová demonstrace se tak snažila alespoň vykřičet proti Trumpovi, bílým nacionalistům a k vidění bylo i mnoho transparentů o tom, že na černých životech záleží.

Kamery v Bostonu tak zatím zachytily jen jediný incident a to, když skupina maskovaných levicových militantů procházela kolem starší ženy mávající americkou vlajkou, jeden ze skupiny se vlajku pokusil chytit a utéci. Žena ale vlajka nechtěla pustit, a tak jí ten hulvát chvíli táhl po zemi.

CNN dnes také přinesla článek, který se snaží militantní levici omlouvat. Tzv. Antifa aktivisté se prý jen snaží dosáhnout míru skrze násilí. To už je jak z Orwella.

Zde tolerantní levice v akci:

Aktualizace:

Policie v Bostonu proti levicovým demonstrantům v jednu chvíli tvrdě zasáhla.

Komentáře

komentáře