Ve Španělsku vraždili mladí kluci. Známe jejich tváře a jména.

0

Hlavním podezřelým z vražedného útoku, kterého policie ještě nezastřelila, nebo nechytila, a o kterém je policie přesvědčena, že řídil bílou dodávku v centru Barcelony, je Younes Abouyaaqoub (22), Marokánec žijící ve španělském městě Ripoll.

Younes Abouyaaqoub

Ostatních 11 džihádistů ve věku 17 až 24 let policie již zastřelila nebo zatkla.

Policie zpočátku věřila, že řidičem dodávky byl Moussa Oukabir, ale ten byl spolu s dalšími čtyřmi muslimskými teroristy zastřelen při druhém útoku ve městě Cambrils.

Moussa Oukabir

Následující video ukazuje zastřelení posledního žijícího z pětice teroristů v Cambrils, který se odmítal vzdát.

Moussa Oukabir je podezřelý, že použil dokumenty svého bratra, aby si najal dodávku, která byla použita při útoku v Barceloně.

V Cambrils spolu s ním zemřel Said Aallaa, 19, a Mohamed Hychami, 24, kteří ve svém autě podnikli podobný útok, jako předtím v Barceloně. Zabili jednu ženu a šest zranili. Policie zjišťuje identitu zbývajících dvou.

Nikdo ze zatčených nebyl na seznamu lidí sledovaných kvůli terorismu.

Útoky souvisí se středečním výbuchem domu ve městě Alcanar u Barcelony. Policie se domnívá, že plynové bomby, které zde vybuchly, patřily teroristům, a jejich selhání teroristy vedly k plánu B, kdy místo daleko horšího masakru, který mohl výbuch způsobit, podnikly své útoky automobily.

Není bez zajímavosti, že s tím, jak se námořní cesta z Libye do Itálie pro imigranty zkomplikovala, se Španělsko stalo novou horkou destinací.

Demonstrace, která se v Barceloně po útocích konala, byla ovládnuta levicí, a změnila se v demonstraci proti rasismu. Protože to je zřejmě to, co Evropu nyní nejvíc trápí.

Komentáře

komentáře