Vrah z Finska byl žadatel o azyl z Maroka

0
Postřelený muslimský útočník je nakládán do sanitky

Už kolikátý důkaz o tom, že mezi žadateli o azyl jsou lidé, kteří chtějí v Evropě vraždit, se ukázal ve finském městě Turku. O případu jsme informovali, ale bezprostředně poté ještě nebylo dost informací, které by mohly pachatele jednoznačně identifikovat. Tyto informace jsou nyní k dispozici.

Útočník s nožem napadl celkem 10 osob. Dvě ženy, obě Finky, usmrtil, osm dalších, mezi kterými se nacházeli občané Británie, Švédska a Itálie, zranil. Věk obětí byl v rozmezí 15 až 67 let a v jednom případě se mělo jednat o matku s dcerou. Podle svědků pachatel útočil pouze na ženy. Muži, kteří byli při útoku zranění, se mu pokoušeli v násilí zabránit.

Pachatel, kterému je 18 let, přišel do Finska v roce 2016 z Maroka jako žadatel o azyl. Při útoku byl policií zneškodněn střelbou do nohou a nyní je v nemocnici.Kromě něj byli zatčeni 4 další Marokánci a po dalším se pátrá.

K útoku došlo v pátek ve 4 hodiny odpoledne, když muž začal napadat kolemjdoucí s nožem. Poté doběhl na blízké náměstí, kde v útoku pokračoval. Svědci popsali, že nejdříve slyšeli křik a pak viděli tmavého muže, jak bodá do lidí jako šílený. Nakonec se na místě objevila policie a spustila střelbu, která útočníka zastavila.

Jde o první takový útok ve Finsku. Finská ministryně vnitra Paula Risikko pronesla klasickou větu o tom, že teroristé chtějí lidi poštvat proti sobě, ale ve Finsku se jim to nepodaří. Takže uprchlíci, dál vítejte.

Komentáře

komentáře