Bílý dům musí řešit, zda je Antifa teroristická organizace

0
Antifa v Charlottesville

Jak dnes informovala americká stanice Fox News, petice, která požaduje, aby byla Antifa prohlášena za teroristickou organizaci, má již 157 tisíc podpisů. Na to, aby se ji ze zákona Bílý dům zabýval, je třeba alespoň 100 tisíc podpisů.

Je pozoruhodné, že petice byla spuštěna teprve v úterý a tohoto čísla dosáhla za pouhých 6 dní. Ještě pozoruhodnější je, že se to podařilo dosáhnout v dnešním mediálním klimatu, které v Americe panuje, kdy například CNN antifašisty orwellovsky vykresluje jako aktivisty, kteří se snaží násilím dobrat míru.

Petice tvrdí, že “násilné akce v mnoha městech a jejich vliv na zavraždění mnoha policistů v celých Spojených státech z ní dělá teroristickou organizaci.”

Antifa

“Je čas, aby byl Pentagon důsledný ve svých činech,” říká petice. “Tak jako oprávněně označili ISIS za teroristickou skupinu, musejí za teroristickou skupinu označit i Antifa – na základě principu, integrity, morálky a bezpečí.”

Antifa je organizace, která byla donedávna známa hlavně v Evropě, ale v posledních letech je aktivní i v USA. Zde vede násilný boj proti příznivcům prezidenta Trumpa a jak tvrdí někteří kritici, “všemu, co je napravo od Michaela Moora”.

Komentáře

komentáře