Domů Pevnost Evropa Policejní hrdina, co sám zastřelil čtyři teroristy, je bývalý elitní voják

Policejní hrdina, co sám zastřelil čtyři teroristy, je bývalý elitní voják

0
Foto Enterprise

Vyběhli z auta a chtěli vraždit nevěřící s noži a sekerami. K jejich smůle jim v cestě stál policista, který s nimi neměl žádné slitování.

Muž, který kvůli ochraně své identity nebude identifikován, je ženatý, a před službou u policie sloužil u elitní jednotky španělské armády – Legion.

Má výcvik ve střelbě s mnoha zbraněmi, včetně pušek, samopalů a pistolí.

Nyní slouží v jednotce katalánské policie Mossos d’Esquadra, a ten večer, kdy teroristé v přístavním městě Cambrils zaútočili, právě pracoval přesčas.

Džihádisté v Audi A3 vráželi do chodců na promenádě až vrazili do policejního zátarasu, což způsobilo převrácení auta a zranění jednoho policisty, kterému náraz zlomil nohu. Poté vyskočili ven s noži a sekerami.

Foto EPA

Jenže to už je měl na mušce náš hrdinný policista. Neváhal ani vteřinu a rychlými přesnými zásahy poslal čtyři teroristy do pekla.

Pátý z nich ovšem stačil pobodat jednu ženu do krku, než jej zlikvidoval jiný policista.

Španělský list El Mundo policistu, který zachránil mnoha lidem život, popisuje jako spíše tichého muže. Určitě ne nějakého Ramba. Je ženatý, má děti, a pracoval přesčas, aby si vydělal nějaké peníze navíc. Pokud zrovna nestřílí teroristy, dává rady turistům, nebo mluví ve školách o bezpečnosti.

Nyní je v povinné péči policejního psychologa, který zkoumá, zda na něm střelba nenechala nějaké následky.

Prezident katalánské vlády, Carles Puigdemont, mu v pátek během návštěvy policejní stanice osobně pogratuloval a jeho kolegové ho odměnili spontánním potleskem.

Původní informace, že hrdinný policista byla žena, se ukázaly jako nesprávné.

Gang džihádistů, než se rozhodl zaútočit auty, připravoval výbušnou směs propanbutanových lahví a výbušniny zvané TATP, která je také známá jako “Satanova matka,” a tuto výbušninu chtěl v dodávce odpálit v místě největšího výskytu lidí. Naštěstí Satanova matka vybuchla předčasně v jejich laboratoři a tři džihádisty zabila.

Komentáře

komentáře