Domů Svět Středoškolačky byly vyhozeny z washingtonského kampusu kvůli čepici s Trumpovým sloganem

Středoškolačky byly vyhozeny z washingtonského kampusu kvůli čepici s Trumpovým sloganem

0

Americké středoškolačky, které byly na návštěvě hlavního města, byly vyhozeny z kampusu Howard University kvůli čepici s nápisem Make America Great Again, a tričku s nápisem Trump, protože se studenti na této převážně černošské škole prý necítili komfortně.

Jedna ze studentek reagovala na jejich návštěvu na Twitteru nenávistným vzkazem: “Kdo řekl těm malým běloušským holkám, že si můžou přijít na HU, jako by to byl nějaký vtip?”

Škola zareagovala na stížnosti černých studentů překvapivě rychle: “Podnikneme nezbytné kroky, aby se studenti na HU cítili bezpečně. Skupina už se nyní v kampusu nenachází.”

K případu se vyjádřila i bílá děvčata.

“To, co se stalo mně, a mé kamarádce, bylo směšné. Já a Sára jsme na výletě ve Washington D.C. se dvěma školami. Naše Union City, a Central Tech. Viděly jsem památky a většinu města bez toho, aby nás někdo obtěžoval kvůli tomu, že podporujeme Trumpa. Dnes jsme navštívili Howard Univerzity, kam jsme šli do menzy na oběd. Sára měla čepici MAGA, já mé nové Trump tričko s trumpovskou kšiltovkou.

“Když jsme vešly do menzy, muž nám řekl “fuck you”. Když jsme čekaly ve frontě, netuše, že jde o převážně černošskou školu, což by stejně nic nemělo znamenat, přišel muž a Sáře ukradl čepici. S nikým jsme se do té doby nebavily. Polovina z nás ještě ani nebyla uvnitř. Neustále nás napadali. Studenti si nás točili a fotili a říkali, že nemáme úctu, a že my bílí bychom měli být chytřejší.

Po spoustě nenávisti se naši učitelé rozhodli, že se raději půjdeme najíst někam jinam. Když jsme nastoupily do autobusu, dívka z Central Tech řekla, že si máme sundat čepice, protože jsme rasistky.

Toto je Amerika. Toto jsou lidé, kteří jsou rasisté a nemají respekt. Je smutné, že se Trumpovy podporovatelé musejí bát chodit do některých míst. Nikdy se nebudu stydět za podporu Donalda Trumpa. Našeho prezidenta budu podporovat kdykoliv a kdekoliv se mi zlíbí. Make America Great Again.”

Někteří studenti dokonce vyzývali k fyzickému násilí vůči dívkám.

Dívky se nakonec před školou vyfotily. Dobrou náladu si rasisty zkazit nenechaly.

Komentáře

komentáře