Domů Pevnost Evropa Záhadná smrt švédské novinářky na ponorce dánského vynálezce

Záhadná smrt švédské novinářky na ponorce dánského vynálezce

0

Dánské úřady řeší zmizení švédské novinářky, která byla naposledy viděna na palubě ponorky dánského vynálezce Petera Madsena.

Třicetiletá Kim Wall s oblibou pracovala na zajímavých a někdy i nebezpečných novinářských projektech. Její poslední reportáž začala 10. srpna, když nastoupila na ponorku jménem Nautilus, kterou z veřejné sbírky postavil dánský vynálezce Madsen. Měla s ním udělat rozhovor, který by sloužil jako jeho profil k článku o Nautilu.

Když se ale novinářka z plavby nevrátila, její přítel zalarmoval policii. Z radaru mezitím zmizela i ponorka a objevila se až o den později asi 50 kilometrů jižně od Kodaně. Když se u ponorky, která vystoupala na hladinu, objevil záchranný člun, Madsen z ponorky skočil do moře a doplaval k záchranářům, kterým řekl, že ponorka se rozbila. Ta mezitím začala skutečně klesat ke dnu a potopila se.

Policie, která mezitím zahájila po novinářce pátrání, ponorku vytáhla a dovlékla ji do přístavu. Prohledání ponorky však nic nepřineslo. Novinářka se na palubě nenacházela a Madsen tvrdil, že ji den předtím vysadil v Kodani mimo hlavní přístav.

Policie Madsena obvinila ze zabití, ale neměla proti němu žádné důkazy až do včera, kdy Madsen přiznal, že žena na ponorce zahynula při nespecifikované nehodě a on se ji rozhodl pohřbít na moři na nespecifikovaném místě.

Jeho verze by zůstala nevyvrácená, kdyby se dnes nenašlo v kodaňském přístavu torzo ženského těla bez rukou, nohou a hlavy. Policie věří, že se jedná o zmizelou novinářku, ale pravdu bude muset odhalit teprve důkladný rozbor DNA.

Dokud Madsen neřekne celou pravdu, veřejnost se nikdy nedozví, co se ten den na ponorce skutečně stalo.

Komentáře

komentáře