V saském městě imigrantům zakázali po násilnostech a sexuálních útocích vstup do klubu

0

V německém městě Plauen zakázali žadatelům o azyl navštěvovat zdejší kulturní centrum poté, co zde došlo k několika násilným incidentům a sexuálním útokům na mladé dívky.

Město každou středu pořádá taneční noc pro místní občany, ale v posledních týdnech zde musí dohlížet policie. Mluvčí města, Tommy Ziegenhagen, řekl, že “žádná středeční noc se neobejde bez policie.” Proto město azylantům zakázalo vstup. Informuje o tom německý tisk.

Podle mluvčího města, čím více žadatelů o azyl se na zábavě objevilo, tím více problémů se dělo. Množily se případy ukradených batohů a peněženek, obtěžovaných dívek, a jedna dívka byla málem znásilněná bandou azylantů, když byla na záchodě.

Docházelo i k násilí, když se mladí imigranti rvali mezi sebou, nebo napadali ostatní hosty pivními lahvemi. Lidé si také stěžovali na velký hluk.

Vyhazovač nyní u vstupu požaduje doklad totožnosti. Ti, kdo nemají potvrzení pobytu, nejsou vpuštěni. Od zákazu se bezpečnost velice zlepšila.

Azylanti nicméně mohou centrum využívat kdykoliv jindy kromě středy, kdy zde zábavu organizovalo město.

Svým způsobem vtipná je rok stará, podobná situace, v klubu v tradičně levicové čtvrti v Lipsku, Connewitz. Místní levicový klub vítající imigranty zde organizoval různé aktivity, jako stavění kol a různé workshopy, které prý měly pomoci integraci.

Místo workshopů ale začalo docházet ke rvačkám a sexuálním útokům na návštěvnice klubu. Bylo jich tolik, že dívky do klubu přestaly chodit. Provozovatelé se dostali do vlastní pasti, protože kdykoliv se imigranty dělající problémy pokoušeli vyhodit, jiní levicoví aktivisté je obvinili z rasismu, k čemuž se přidávali i samotní imigranti, kteří jen chvíli předtím dělali problémy.

Lidé z klubu nyní tvrdí, že ačkoliv nechtějí dávat munici krajní pravici, o problémech s imigranty se prý musí otevřeně mluvit. Jejich představa, že když prý imigrantům nabídnou zábavu, vyvěsí cedule v mnoha jazycích s pravidly chování, a když budou vůči nim vstřícní, že tím pomohou integraci, byla prý naivní.

Komentáře

komentáře