Ed Skrein nebude natáčet další díl Hellboye, protože jeho postava v komiksu je Asiat

0
Ed Skrein

Herec Ed Skrein měl v dalším dílu Hellboye hrát postavu Majora Bena Daimia. Ten je ale v původní komiksové předloze autora Mikea Mignola Asijský Američan. Na internetu se ohledně toho objevilo několik protestů, že prý “Hollywood znovu vyběluje asijské postavy.”

Skrein se omluvil, že když roli přijal, tak o jejím etnickém původu nevěděl.

Major Ben Daimio

“Je jasné, že uvedení této postavy tak, jak je to kulturně správné, má pro lidi význam, a zanedbání této odpovědnosti by mohlo zhoršit tendenci skrývání příběhů etnických menšin a hlasů v umění. Cítím, že je to důležité to ctít a respektovat.”

Producenti filmu se ke Skreinovu rozhodnutí vyjádřili pozitivně.

“Ed za námi přišel a byl velmi pevně rozhodnutý. Plně jeho nesobecké rozhodnutí podporujeme. Nebylo naším záměrem být necitliví k otázkám autenticity a etnicity, a roli obsadíme hercem, který bude více v souladu s rolí ve zdrojovém materiálu.”

Skreinovo rozhodnutí přivítali i herci.Herečka asijského původu, Ming-Na Wen, k tomu napsala tweet, ve kterém doufá, že nyní bude obsazení “morálně a etnicky správné.”

Lidé ale kritizují, že zatímco okolo postav etnických menšin, které hrají běloši, je povyk, kolem postav, které jsou v předloze bílé, ale hrají je herci z etnických menšin, je ticho. Typickou je v tomto ohledu jiná postava z Hellboye, Alice Monaghan, která reprezentuje rudovlasou irskou dívku, kterou ovšem ve filmu hraje černoška.

 

“Uvidíme i ji vzdát se své role?” Ptají se lidé na internetu.

Komentáře

komentáře