Učitelé v Británii hlásí denně tři případy podezření na extremismus žáků

0
Lidé utíkají během teroristického útoku v Londýně 3 června. Foto AP

Britští učitelé, kteří jsou znepokojeni extremismem ve školách, hlásí na vládní protiteroristickou linku tři případy denně. Celkem z ministerstva školství přišlo za dva a půl roku 1180 podnětů – 741 telefonátů a 439 emailů. Většina obav se týkala možnosti, že se žáci radikalizují k terorismu.

Linka, která se těmito podněty zabývá, se jmenuje Prevent, a byla vytvořena vládou k ochraně dětí, které mohou být zradikalizovány k podpoře terorismu, nebo se teroristy stát.

Podle statistik nejvíce oznámení přišlo v době teroristických útoků v Londýně a Manchesteru.

Mluvčí ministerstva školství říká: “Extremismus a netolerance nemají v naší společnosti místo. Založili jsme informační emailovou a telefonní linku, která poskytuje podporu všem, kdo mají obavy z extremismu. Konkrétní obavy dále prošetřujeme a provedeme potřebné kroky.”

V podstatě obrovský počet těchto hlášení je samozřejmě částečně způsoben i hysterií, která pochopitelně kolem teroristických útoků panuje, a učitelé raději hlásí cokoliv, jen aby nic nezanedbali. Na druhou stranu to nastavuje zrcadlo dnešní tzv. britské mládeži, která je více a více nepřátelská k Británii a radikalizuje se v oblasti islámského extremismu.

Komentáře

komentáře