Proti Merkel od roku 2015 podáno více než 1000 žalob pro velezradu

0

Více než 1000 žalob pro velezradu bylo od roku 2015 podáno proti německé kancléřce Angele Merkel.

Většina podání přišla od příznivců politické strany Alternativa pro Německo, která má příští měsíc naději dostat se do federálního parlamentu.

Mluvčí federální prokuratury, Frauke Koehler, pro média uvedla, že všechny žaloby byly zamítnuty jako bezdůvodné.

Federální prokuratura ve městě Karlsruhe je zodpovědná za vyšetřování zločinů souvisejících se státní bezpečností a je povinna všechny stížnosti a žaloby tohoto druhu prošetřit.

V roce 2015 a 2016, kdy Merkel do země pozvala více než milion žadatelů o azyl, podpora její straně významně klesla, ale podle průzkumů je Křesťansko demokratická strana (CDU) znovu v čele oblíbenosti. Sociální demokracie na CDU ztrácí přes 10 procent.

Merkel, která nyní v rámci volební kampaně objíždí Německo, se při mítincích setkává s příznivci AfD, kteří její vystoupení doprovázejí pískotem a bučením.

Včera si ve městě Bitterfeld-Wolfen vyslechla hlasité “vypadni!” V loňských volbách do státního parlamentu AfD v tomto městě získala 32 procent.

Ve městě Brandenburg an der Havel ji čekalo podobné přijetí. Demonstranti drželi také transparenty s nápisy “Merkel musí pryč” evokující dobu před pádem komunismu, kdy lidé takto volali po pádu berlínské zdi.

AfD má v současných průzkumech okolo devíti procent.

Komentáře

komentáře