V USA velká média i Demokratická strana po násilí v Berkeley odsoudila organizaci Antifa

0

Po nedělních násilnostech zfanatizovaných levicových radikálů v Berkeley, kteří v Americe přijali všeobjímající označení Antifa, už tuto skupinu neodsuzuje jen Donald Trump. Velká americká média i Demokratická strana, která je hlavním politickým soupeřem Trumpa, uznala neudržitelnost situace, kdy již nelze tvrdit, že toto jsou ti “dobří” a levicové radikály odsoudili.

První vlaštovkou byly celostátní prestižní noviny Washington Post, které o událostech v Berkeley informovaly s nečekaným titulkem: “Černě odění členové Antifa v Berkeley zaútočili na mírumilovné pravicové demonstranty.” Slyšet to z druhé ruky, člověk by tomu nevěřil.

Organizaci Antifa následně v několika článcích odsoudily i Los Angeles Times a její násilné praktiky následně i The Atlantic.

Přidal se celostátní televizní kanál MSNBC.

A zcela nečekaně a překvapivě i šéfka Demokratické strany, Nancy Pelosi, která vydala následující prohlášení:

“V naší demokracii není místo pro vyzývání k násilí, nebo ohrožování veřejnosti, bez ohledu na to, jaké ideologie jsou ti, kdo také činy páchají. Násilné skutky lidí, kteří se nazývají Antifa v Berkeley tento víkend zasluhují odsouzení a pachatelé by měli být zatčeni a souzeni.”

Antifašisté napadají veterána na vozíku:

Připomeňme, že ještě před několika dny byla Antifa označována za ty “dobré” a někteří politici je přirovnávali ke “Spojencům” za Druhé světové války, kteří bojovali proti nacistům.

Jenže fakt, že se jedná o komunistické násilníky, kteří netolerují nic, co není v souladu s jejich úchylnou ideologií, je prostě fakt, a události v Berkeley, kde proti nim nestáli žádní neonacisté, ale prostí voliči Trumpa všech barev pleti, které nelítostně tloukli, establishment donutily, aby proti těmto fanatikům vystoupil.

Kdo zatím odsouzení organizace Antifa stále odmítá, je paradoxně šéf republikánů Paul Ryan, který zastává přesvědčení, že “antifa bojuje za světové dobro, a o to usiluji i já.” Dejme Ryanovi ještě tak týden. Takový názor je v současné době neudržitelný.

Komentáře

komentáře